Diamond Clover with Diamond Clover Halo Necklace in 18K Rose Gold (0.27ct)
calcActive())">
Description / Diamond Clover with Diamond Clover Halo Necklace in 18K Rose Gold (0.27ct)
- Adjustable chain 16", 17", 18"
More Information
| SKU | 9076 |
|---|---|
| Chain Length | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Polished, Textured |
| Length | 0.58 in |
| Metal | 18K Rose Gold |
| Type Of Clasp | Spring-ring Clasp |
| Width | 0.58 in |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | G, H |
| Diamond Quantity | 41 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Bezel, Prong |
| Total Carat Weight (min) | 0.27 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review