Petite Diamond Clover Necklace in 18K Yellow Gold (0.44ct)
calcActive())">
Description / Petite Diamond Clover Necklace in 18K Yellow Gold (0.44ct)
- Adjustable chain 16", 17", 18"
More Information
| SKU | B1022-18k Yellow Gold |
|---|---|
| Chain Length | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Milgrain, Polished |
| Length | 0.33 in |
| Metal | 18K Yellow Gold |
| Type Of Clasp | Spring-ring Clasp |
| Width | 0.33 in |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | G, H |
| Diamond Quantity | 5 |
| Diamond Shape | Princess, Round |
| Setting Type | Prong |
| Total Carat Weight (min) | 0.44 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review