Satin Clover Diamond Halo Pendant in 14K White Gold (0.13ct)
calcActive())">
More Information
| SKU | B1099 |
|---|---|
| Chain Length | 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Milgrain, Satin |
| Length | 0.75 in |
| Metal | 14K White Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Width | 0.50 in |
| Average Clarity | SI2 |
| Average Color | H, I |
| Diamond Quantity | 64 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé |
| Total Carat Weight (min) | 0.13 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review