Petite Diamond "b" Initial Necklace in 14K Yellow Gold
calcActive())">
Proudly display this lowercase letter "b" necklace in 14k yellow gold, whether it is yours or a loved one's initial. This casual diamond initial charm necklace makes the perfect accent for any everyday outfit.
• 14k yellow gold
• Round pave-set diamonds
• Adjustable rolo chain with lobster clasp closure
• Handcrafted
In stock
- SKU
- B1013-14k Yellow Gold-B
$495.00
$350.00
Description / Petite Diamond "b" Initial Necklace in 14K Yellow Gold
Proudly display this lowercase letter "b" necklace in 14k yellow gold, whether it is yours or a loved one's initial. This casual diamond initial charm necklace makes the perfect accent for any everyday outfit.
• 14k yellow gold
• Round pave-set diamonds
• Adjustable rolo chain with lobster clasp closure
• Handcrafted
More Information
| SKU | B1013-14k Yellow Gold-B |
|---|---|
| Chain Length | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Polished |
| Initials | B |
| Length | 0.25 in |
| Metal | 14K Yellow Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Width | 0.20 in |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | H |
| Diamond Quantity | 14 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé |
| Total Carat Weight (min) | 0.04 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review