Petite Diamond "n" Initial Necklace in 14K Rose Gold
calcActive())">
Proudly display your favorite letter or first initial in diamonds with this lowercase letter necklace in 14k gold. This casual diamond initial charm necklace makes the perfect accent for any everyday outfit.
• 14k yellow, white or rose gold
• Round pave-set diamonds
• Adjustable rolo chain with lobster clasp closure
• Handcrafted
In stock
- SKU
- B1013-N-14K Rose Gold
$495.00
Description / Petite Diamond "n" Initial Necklace in 14K Rose Gold
Proudly display your favorite letter or first initial in diamonds with this lowercase letter necklace in 14k gold. This casual diamond initial charm necklace makes the perfect accent for any everyday outfit.
• 14k yellow, white or rose gold
• Round pave-set diamonds
• Adjustable rolo chain with lobster clasp closure
• Handcrafted
More Information
| SKU | B1013-N-14K Rose Gold |
|---|---|
| Chain Length | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Polished |
| Initials | N |
| Length | 6 mm |
| Metal | 14K Rose Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | H |
| Diamond Quantity | 15 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé |
| Total Carat Weight (min) | 0.04 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review