Mini Circle Diamond Necklace in 14K Rose Gold
calcActive())">
More Information
| SKU | B1028-14k Rose Gold |
|---|---|
| Chain Length | 16 inches, 17 inches, 18 inches |
| Chain Type | Rolo Chain |
| Length | 0.40" |
| Metal | 14K Rose Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Width | 0.40" |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | H |
| Diamond Quantity | 29 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé |
| Total Carat Weight (min) | 0.09 |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review