Princess-Cut Journey Pendant in 14K White Gold (0.65ct)
- SKU
- 6489
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DESCRIPTION
PRODUCT DETAILS
| SKU : | 6489 |
|---|---|
| Chain Length : | 16 inches, 17 inches, 18 inches, 20 inches |
| Chain Type : | Box Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Length : | Approximately 1 inch // 25.4mm |
| Metal : | 14K White Gold |
| Type Of Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | Approximately 1/4 inch // 6.35mm |
| Average Clarity : | SI, VS |
| Average Color : | G, H |
| Diamond Quantity : | 5 |
| Diamond Shape : | Princess |
| Setting Type : | Prong |
| Total Carat Weight (min) : | 0.65CT |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Your Shipping Information
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Available now through Paypal Pay later!