Gemstone and Diamond Cross Pendant in 18K White Gold
calcActive())">
More Information
| SKU | B1061 |
|---|---|
| Chain Length | 18 inches |
| Chain Type | Cable Chain |
| Designer | Bahdos |
| Finish | Polished |
| Length | 0.80 in |
| Metal | 18K White Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Width | 0.62 in |
| Average Color | G, H |
| Diamond Quantity | 21 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Prong |
| Total Carat Weight (min) | 0.20 ct |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Quantity | 5 |
| Total Carat Weight (min) | 0.69-0.90 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review