Double Row Dangle Diamond Earrings in 14K White Gold (0.45ct)
calcActive())">
More Information
| SKU | 7272 |
|---|---|
| Earring backing | Lever-back |
| Finish | Polished |
| Length | 24.25mm // 0.95" |
| Metal | 14K White Gold |
| Earring Style | Drop |
| Width | 13.06mm // 0.51" |
| Average Clarity | SI |
| Average Color | F, G |
| Diamond Quantity | 94 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Prong |
| Total Carat Weight (min) | 0.45CT |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review