Double Heart Marquise Diamond Pendant in 18K White Gold (0.90ct)
- SKU
- 9026
In stock
-
Delivery by Christmas
-
Free Shipping, Free 30 Day Returns
PRODUCT DETAILS
| SKU : | 9026 |
|---|---|
| Chain Type : | Cable Chain |
| Designer : | Bahdos |
| Finish : | Polished |
| Length : | Big Heart: 0.89 in, Little Heart: 0.31in |
| Metal : | 18K White Gold |
| Type Of Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | Big Heart: 0.66 in, Little Heart: 0.32in |
| Average Clarity : | SI1 |
| Average Color : | F, G |
| Diamond Quantity : | Marquise: 6, Princess: 4, Round: 26 |
| Diamond Shape : | Marquise, Princess, Round |
| Setting Type : | Bezel, Pavé |
| Total Carat Weight (min) : | Marquise: 0.31 ct, Princess: 0.11 ct, Round: 0.48 ct, Total 0.90 ct |
| Display Product Options In : | Block after Info Column |
Your Shipping Information
176 Route 46 west Parsippany, NJ 07054
Shop with Confidence - We've Got You Covered from Start to Finish
Free FedEx 2-day shipping on all orders, Free Overnight shipping on orders over $1,000
Shop confidently with 30 Day Hassle-Free returns
We are obsessed with providing high quality jewelry that you will cherish and enjoy.
Available now through Paypal Pay later!