Cushion-Cut Blue Topaz and Diamond Halo Pendant in 14K Yellow Gold
calcActive())">
More Information
| SKU | B1098 |
|---|---|
| Chain Length | 18 inches |
| Chain Type | Cable Chain |
| Designer | Bahdos |
| Length | 0.75 in |
| Metal | 14K Yellow Gold |
| Type Of Clasp | Lobster Clasp |
| Width | 0.50 in |
| Average Clarity | SI2 |
| Average Color | H, I |
| Diamond Quantity | 41 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé |
| Total Carat Weight (min) | 0.10 ct |
| Gemstone | Blue Topaz |
| Gemstone | Blue Topaz |
| Gemstone Shape | Cushion |
| Gemstone Quantity | 1 |
| Setting Type | Prong |
| Total Carat Weight (min) | 5.38 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review