Classic Mini Diamond Huggie Hoop Earrings in 18K Yellow Gold (0.54ct)
calcActive())">
More Information
| SKU | B1041-18K Yellow Gold |
|---|---|
| Designer | Bahdos |
| Earring backing | Hinged-back |
| Finish | Polished |
| Length | 0.4 in |
| Metal | 18K Yellow Gold |
| Earring Style | Huggie |
| Average Clarity | SI1 |
| Average Color | G, H |
| Diamond Quantity | 14 |
| Diamond Shape | Round |
| Setting Type | Pavé, Prong |
| Total Carat Weight (min) | 0.54 ct |
| Display Product Options In | Block after Info Column |
Write Your Own Review